İleri Seviye Clickbank Para Kazanma Teknikleri

 

Clickbank platformunda affiliate marketing yaparak para kazanmak isteyen kişilere rehber niteliğinde çok önemli bir yazıyı kaleme almıştık. Bu rehber yazıyı okuyan kişiler şimdiden Clickbank üzerinden kazanç elde etmeye başladı bile…

Türkçe kaynaklar arasında eşsiz niteliğe sahip bu rehberde verilen bilgileri başka hiçbir Türkçe kaynakta bu derece derli toplu bir şekilde bulamayacağını sana garanti ederim.

İlk rehberi okuyan kişiler hangi konuları öğrenmişti?

 

Rehberde şu konular anlatıldı:

 

 • Günde 200$ kazanç getiren strateji nedir?
 • Clickbank kazanç sistemi nasıl işliyor?
 • Neden Clickbank?
 • Ürün seçimi nasıl yapılır?
 • İstatistikler nasıl incelenir?
 • Satış sayfası analizi nasıl yapılır?
 • Affiliate link nasıl alınır?
 • Seni başarısızlığa sürükleyen hata nedir?
 • Komisyonların ödemesi nasıl yapılır?

 

Eğer bu konular hakkında yeterince bilgi sahibi değilsen ve bir önceki rehber yazımızı okumadan bu sayfaya geldiysen ilk olarak o yazıyı okumanı tavsiye ederim. BURADAN Clickbank rehberi serisinin birinci bölümünü okuyabilirsin. (Okumak için tıkla…)

İlk rehberimizde Clickbank platformunun ne olduğunu, buradaki para kazanma sisteminin nasıl işlediğini detaylı bir şekilde anlatmıştık. Şimdi sırada online satış altyapısının kurulumu var…

Bunun için ilk olarak satış hunimizi oluşturacağız. Bize para kazandıracak online satış sistemini dizayn edeceğiz.

 

SATIŞ HUNİSİ (FUNNEL) KURULUMU

 

Affiliate marketing kazanç modelinde para kazanmak için ne yapıyorduk?

Tanıtımını yaptığımız ürünün satış sitesine kendi affiliate linkimiz üzerinden müşteri yönlendiriyorduk… Ve bizim referansımızla ürünün satış sitesine giden bu kişiler ürünü satın aldığı anda komisyon kazanıyorduk.

Clickbank platformunda affiliatelere verilen komisyon oranları ne kadardı?

ORTALAMA %75 KOMİSYON

 

Satış başına %75 komisyon kazanabileceğimiz bu online satış altyapısını kurmak için neler yapmamız gerektiğini öğrenmeye HAZIR MISIN?

 

Her ay düzenli olarak para kazandıracak bir online satış altyapısı kurmak için ilk önce en etkili stratejinin ne olduğunu öğrenmelisin… Eğer hangi stratejiyi uygulaman gerektiğini bilmezsen para kazandırmayan yanlış stratejilerle vakit kaybedebilir, aylarını hatta yıllarını boşa harcayabilirsin.

Evet bu kadar kritik bir durumdan bahsediyorum!

Peki nedir bizim uygulayacağımız bu işe yarar strateji?

Ürün tanıtım blogları hazırlamaktır! Farklı ürün kategorileri için farklı bloglar kurup ürünlerle ilgilenme potansiyel yüksek müşteriler bulup, bu kişilere satış yapmaktır.

Bu nedenle online kursun ismini ODAKLI TRAFİK koydum. Bize para kazandıran strateji her zaman ürünün konusuyla ilgili odaklı trafik çekmektir. Bunun da yolu ürün tanıtım blogları hazırlamaktan geçer.

Bu nedenle hangi kategorideki ürünleri tanıtacağımıza karar verdikten ve ürün seçimlerimizi yaptıktan sonra konuyla ilgili bir tanıtım blogu kuracağız.

Blogumuzu kurmaya başlamadan önce mutlaka Anahtar Kelime Analizi yapmalıyız. Ürünün konusuyla ve marka ismiyle ilgili anahtar kelimeleri tespit edip, satış yapacağına güvendiğimiz etkili bir anahtar kelime seçmeliyiz.

Ve domaini bu anahtar kelimenin içinde geçtiği bir kelime öbeği olarak seçmeliyiz.

Diyelim ki tanıtım yapacağımız ürünün ismi: Lean Belly Breakthrough

Ürünün konusu göbek yağlarından kurtulmak… Bu ürünün tanıtımını yapabilmek için bir blog kuracağız ve domain arayışındayız. Bu noktada ilk yapmamız gereken şey KWFinder aracı üzerinden anahtar kelime analizi yapmaktır.

 

“Lean Belly Breakthrough” ürünü için analiz yaptığımızda karşımıza çıkan sonuçlar şunlardır:

 

 • lean belly
 • lean belly breakthrough
 • lean belly breakthrough review
 • the lean belly breakthrough
 • lean belly breakthrough scam
 • lean belly breakthrough program
 • reduce belly fat
 • lose stomach fat
 • loose belly fat
 • how to lose belly fat
 • how to reduce belly fat
 • how to lose weight
 • how to lose belly fat fast
 • how to get rid of belly fat
 • best way to lose belly fat
 • how to reduce belly

 

Bu anahtar kelimeler arasından bir domain ismi üreterek blogumuzu kurmamız gereklidir. Odaklı Trafik mantığında bu vardır. Gelen müşteriler ürünün konusuyla ilgilenmeli ve ürüne ihtiyaç duymalıdır.

Bu sağlamanın ilk aşamasıysa domain ismini konuya ve ürüne odaklı olacak şekilde seçmektir.

 

Domain ve Hosting satın alma aşamasında Güzel Hosting firmasını tercih edersen daha az maliyet çıkacaktır. Bu firma uygun fiyata kaliteli bir hizmet sunmaktadır.

 

Aşağıdaki videoyu izleyerek Clickbank ürünleri için anahtar kelime analizinin nasıl yapıldığını öğrenebilirsin…

 

 

Tanıtım bloglarını kurmak için kullanabileceğin en etkili içerik yönetim sistemiyse WordPress’tir.

WordPress, blog kurma işlemini ufak bir çocuğum bile başabileceği kadar basit bir seviyeye indirger. Kolayca tüm siteyi yönetebileceğin bir admin paneli sunar. Ve Google tarafından çok sevildiği için bize önemli avantajlar sunar. Bu avantajların neler olduğunu anlattığım videoyu izleyebilirsin…

Bizim işimiz her zaman Google ile olacak… Bunu sakın unutma!

WordPress blog nasıl kurulur öğrenmek için bu yazıyı okuyabilirsin…

2 dakikada süper hızlı wordpress kurulumu videosunu da izleyebilirsin…

WordPress kurulumu yaptıktan sonra blogumuzun tasarım aşamasına geçeriz. Burada sitenin kullanıcının gözünde şık görünmesi ve okuyucu dostu olması için çeşitli düzenlemeler yaparız.

Bunun yanında başlık ve açıklama bilgilerini doldurur, kalıcı bağlantılar alanını düzenler Site İçi SEO ayarlarını yaparız.

Blogun tasarımını nasıl yapabileceğini öğrenmek için bu yazıyı okuyabilirsin…

Tüm bunları tamamladıktan sonra en önemli aşamaya gelmiş bulunuyoruz. Ürün tanıtım yazıları hazırlamak…

Ürünün konusuyla ilgili tespit etmiş olduğumuz anahtar kelimeleri kullanarak çeşitli ürün tanıtım yazıları hazırlayacağız. Ve bu anahtar kelimeler üzerinden blogumuza satışa odaklı bir trafik çekeceğiz.

Blog içerikleri hazırlarken dikkat etmen gereken kuralları bu videodan öğrenebilirsin…

 

TRAFİK (MÜŞTERİ) ÇEKMEK

 

Blogumuzu kurduk, içine 2-3 tane tanıtım yazısı ekledik. Peki, bu satış yapmak için yeterli mi?

HAYIR DEĞİL!

Blogumuzu her gün düzenli olarak 100’lerce hatta 1000’lerce kişinin ziyaret etmesini istiyorsak bundan çok daha fazlasını yapmamız gerekiyor.

 

Ürünün konusuna odaklı ne kadar yüksek bir trafik çekersek günlük yapacağımız satış sayısı o kadar artar.

 

Şimdi, birçok kişiyi affiliate marketing sektöründe başarısızlığa sürükleyen can alıcı bir noktadan bahsetmek istiyorum. Aslına bakarsan bu noktada gösterilen sabır kimin başarılı olacağıyla kimin bu işten 5 kuruş bile kazanamayacağını belirliyor.

Bloguna ürün tanıtım yazıları eklemeye başladıktan sonra hemen satış gelmesini beklemek TAM BİR SAÇMALIKTIR!

Bizim buradaki stratejimiz ne?

Google üzerinden ürünün konusuyla ilgilenen organik trafik çekmek… Peki, Google içinde 2-3 yazı bulunan zayıf bir blogu arama sonuçlarında yukarı sıralara taşır mı?

HİÇ SANMIYORUM!

Google aranan anahtar kelimeyle en çok ilişkili sonuçları gösterirken bir yandan da sitenin otoritesine bakar. Otorite Google için çok çok önemlidir.

Bu otoriteyi sağlamanın yoluysa blogumuza en az 20-30 içerik girmektir. Bunu yapıp sitemizi belli bir süre beklemeye bıraktığımızda zamanla blogumuza trafik akmaya başladığını görürüz.

Fakat 2-3 yazı ekleyip sitene trafik aksın diye beklersen hüsrana uğrama ihtimalin NEREDEYSE %99’dur.

Affiliate marketing yaparak düzenli para kazanmak istiyorsan trafiği Google üzerinden organik bir şekilde çekme stratejisini uygulaman şart. Ve bunun da yolu ürün tanıtım yazıları hazırlamaktan geçiyor.

20-30 tane ürün tanıtım yazısını blogumuza girdikten sonra da bize belli bir süre beklemek düşüyor. Beklemeliyiz ki Google içeriklerimizi indekslesin ve zamanla arama sonuçlarında yukarı sıralara taşısın.

Bu iş sabır işidir… Eğer anlattığım stratejiyi uygulayacak kadar sabrın yoksa ücretli Facebook ve İnstagram reklamları vermeyi deneyebilirsin.

Ama sonuçta varacağın noktanın şu olacağına %100 eminim:

En etkili strateji arama motoru üzerinden organik trafik çekmek! Bunu sen de kendi çalışmaların sonucunda kolayca görebilirsin.

 

Clickbank’ta Çalışma Yapan Amatör Affiliatelerin Uyguladığı Taktik

 

Clickbank platformunda para kazanmak isteyen birçok affiliate amatör taktikler uygulayarak para kazanabileceğine inanıyor. Birçoğu uygulanan stratejinin bu işten para kazanmamızı sağlayacak en önemli faktör olduğunun farkında bile değil.

Bu amatör taktiğin ne olduğunu seninle paylaşmak istiyorum. Böylece bu tarz stratejilerle boşuna vakit kaybetmemiş olursun.

Bir ürün tanıtım blogu kuran kişi hemen sitesinin linkini çeşitli videoların altına, forumlara, sosyal paylaşım sitelerine link olarak paylaşmaya başlıyor. Site içeriğine odaklanmadan sadece paylaşım derdine düşüyor.

Birçoğu da hiç ürün tanıtım blogu kurmadan, kendi affiliate linkini başka kişilerin videolarının altına ekleyerek para kazanmaya çalışıyor.

Bu kesinlikle uzun vadeli bir para kazanma stratejisi değildir. Şans eseri 1-2 satış gelebilir fakat bizim amacımız uzun vadeli bir iş modeli kurmak olduğu için BU TÜR AMATÖR STRATEJİLERLE İŞİMİZ YOK!

Bu stratejiyi nasıl kullanabilirsin?

Ürün tanıtım bloguna 15-20 tane kaliteli içerik girersin. Blogunu bilgiyle ve ürün tanıtımlarıyla doldurursun. Ortaya ilgi çekici bir blog çıkarırsın.

Google’ın blogundaki içerikleri indekslemesini ve arama sonuçlarında yukarı sıralara çıkarmasını beklediğin vakitte çeşitli platformlarda siteni paylaşarak indekslenme hızını arttırırsın.

Ve bu şekilde ufak ufak backlink almaya başlamış olursun. İşte o zaman bu amatör strateji işe yarar. Ama yetersiz içeriğe sahip bir blogu ya da kendi affiliate linkini, başkalarının videoların altında ve sosyal paylaşım sitelerinde paylaşmanın bir alemi yok. Bu şekilde sonuç alamazsın!

 

Clickbank’tan Para Kazanmak İçin Uygulayabileceğin %100 Etkili Strateji

 

Clickbank’ta düzenli olarak satış yapmanın yolunun odaklı trafik çekmekten geçtiğini biliyorsun. Bunu daha önce anlattım… Şimdi seninle süper odaklı trafik çekmenin sırrını paylaşacağım.

Süper odaklı trafik çekmek için uygulayacağımız strateji nedir?

REVİEW YAZILARI HAZIRLAMAK…

Bunun Türkçe anlamı ürün tanıtım yazıları hazırlamaktır… Evet, bunu da daha önce söylemiştim ama şimdi başka hiçbir yerde bulamayacağın ÇOK GİZLİ bir bilgi vereceğim.

“Lean Belly Breakthrough” isimli ürüne tanıtım yaptığımızı düşünelim. Hatırlarsan bu ürün için anahtar kelime analizi yaptığımızda karşımıza birçok farklı anahtar kelime çıkmıştı. Karşımıza çıkan anahtar kelimelerin hepsi ODAKLIYDI. Fakat bunların aralarında bazı kelimeler varki… Bunlar SÜPER ODAKLI!

 

Bu süper odaklı anahtar kelimeler nelerdi?

 

 • lean belly breakthrough
 • lean belly breakthrough review
 • the lean belly breakthrough
 • lean belly breakthrough scam
 • lean belly breakthrough program
 • lean belly breakthrough pdf
 • lean belly breakthrough free pdf

 

Bu tür ürünün marka ismini içeren anahtar kelimeler SÜPER ODAKLI bir trafik çekmemizi sağlar. Çünkü bu anahtar kelimeleri Google üzerinden aratan bir kullanıcı daha önceden zaten üründen haberdardır.

Birkaç kere ürünün sitesine gidip satış videosunu izleyip siteyi terk etmiştir. Çünkü ürünü satın almaya henüz ikna olmamıştır… Fakat satın almaya çok yakındır.

İşte, biz bu anahtar kelimelere çalışma yaparak Google arama sonuçlarında yukarılara çıkacağız. Ve ürünün marka ismiyle ilgili arama yapan kişileri blogumuza çekmeye çalışacağız.

Bu şekilde satın almaya zaten yakın olan kullanıcıları yakalayıp, onları kendi affiliate linkimiz üzerinden ürünün satış sitesine gönderip ürünü satın almasını sağlayabiliriz.

Review yazıları hazırlama stratejini öğrenmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsin…

 

 

“Review Yazıları Hazırlama” stratejisiyle süper odaklı anahtar kelimelerin Google sıralamalarını domine edebilirsin. Bu anahtar kelimeleri domine ettiğin zaman kazandığın komisyonların ne kadar arttığına şaşıracağına eminim.

Ürünün marka ismiyle ilgili anahtar kelimeleri domine ettiğinde affiliate marketingten çok güzel kazançlar elde edeceksin. Şunu da aklında bulundurmanı istiyorum:

Bu tür püf noktalarını HİÇKİMSE ÜCRETSİZ OLARAK VERMEZ!

Ama biz, takipçilerimizle en önemli bilgileri bile ücretsiz olarak paylaşmaktan çekinmiyoruz.

Bunun karşılığında umarım bu yazıyı Facebook duvarında paylaşır, blogumdan arkadaşlarına da bahsedersin. Senin desteğinle daha çok insanın hayatına dokunma fırsatım olacak… Şimdiden desteğin için teşekkür ederim!

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaşmak için aşağıdaki paylaşım butonlarını kullanabilirsin…

4 Bölümlük Ücretsiz Video Serisi

Affiliate marketing (satış ortaklığı) online kazanç modeli hakkında çok önemli bilgiler verdiğim, 4 bölümden oluşan özel bir ücretsiz video serisi hazırladım.

Bu özel video serisine kaydolduğunda, affiliate marketing kazanç modelini uygulamaya başlamak için ihtiyacın olan en özel bilgileri öğrenmiş olacaksın.

Kendi online işini kurmaya başlamak için atman gereken ilk adım bu videoları izlemek…

>>> Ücretsiz Video Serisine Hemen Kaydol!