İnternetten Para Kazanmanın 10 Etkili Yöntemi (%100 Garantili)

 

İnternetten para kazanmak isteyen kişilerin sayısı son günlerde oldukça artmış durumda… Teknolojinin gelişmesiyle birlikte para kazanma sektörü de yeni bir çağa girmiş oldu. Ticaret kavramı yerini online ticarete, para kazanma kavramı yerini online para kazanmaya bıraktı. Yavaş yavaş günlük hayatta ihtiyacımız olan her şey online’a doğru kayar oldu.

Bundan 8-10 yıl önce birisine “Ben internetten para kazanmak istiyorum!” dediğinizde onunla dalga geçtiğinizi düşünürdü.

“Git kendine doğru düzgün bir iş bul, bırak bu boş hevesleri!” Diye karşılık verirdi. Ama artık durum bunun tam tersi. İnstagram üzerinde giyim ürünleri satan bir mağazayı düşünürseniz ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. İnstagram butiklerinin sayısı 1000’leri aştı. Bu İnstagram butiklerinin büyük bir bölümü fiziksel bir mağazaya sahip.

Yıllardır aktif olarak satış yapan mağazalar bunlar… Fakat hepsi, müşteri bulmak için insanların dükkana gelmesini beklemenin saçma olduğunun farkına vardı. Aynı müşterilerden internette 100.000’lerce var. Bu durumda neden insanların mağazayı ziyaret etmesini beklesinler ki?

Haliyle hepsi online platforma kaydı… İnstagram, Facebook, Online Satış Sitesi, Youtube gibi kanallar üzerinden markalarının tanıtımını yaparak dükkanlarına düzenli müşteri akışı sağladılar. Aklınıza gelebilecek her türlü büyük marka ürünlerinin satışını internet üzerinden yapıyor.

Tüm bunların yanında mavi yakalı veya beyaz yakalı diye tabir edilen çalışan kesime yeni bir para kazanma yöntemi sunulmuş oldu. “Freelance çalışmak” Diye bir kavram bu dünyada. Artık insanlar her ay düzenli para kazanmak için bir ofis ortamında çalışmak, ya da bir şirketin bünyesine girmek zorunda değil.

İsteyen herkes düşük maliyetlerle online platformda bir mağaza açarak satış yapmaya başlayabiliyor. Ve hayatını bu şekilde idame ettiriyor. Ayrıca bir ofis ortamında yaptığınız işleri, bir şirkete dahil olmadan bireysel olarak da sunabiliyorsunuz.

Bionluk sitesini incelerseniz ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. İnsanlar sahip oldukları becerileri internet üzerinde pazarlayabiliyor ve bu şekilde iş siparişleri alabiliyor. İşte buna freelance çalışmak deniyor.

Bu örnekleri vermemin amacı internetten para kazanma yöntemlerini anlatmak değil, “Freelance Çalışma” kavramını zihninize entegre etmek. Konumuzu birazdan anlatmaya başlayacağız. 10 farklı internetten para kazanma yöntemini uygulamalı olarak öğreneceğiz. Ama benim esas istediğim şey, “Ben freelance çalışabileceğim bir iş hayatı istiyorum!” düşüncesini size empoze etmek.

Çünkü inanın bana; bu rahat çalışma hayatını hak ediyorsunuz. Freelance çalışarak hayalinizdeki o mükemmel iş hayatına sahip olmayı kesinlikle hak ediyorsunuz!

Şimdi sizinle bu hayat tarzını yaşamak için uygulayabileceğiniz en etkili para kazanma yöntemlerini paylaşacağım. Bu yöntemleri öğrendiğinizde artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Çünkü hayalinizdeki o mükemmel iş hayatına kavuşmak için bir bahaneniz kalmayacak. Karşınızda bu işleri size öğretebilecek, konunun uzmanı olan biri var. Bildiklerimi size aktarmaya hazırım… Tabi ki siz de isterseniz!

Eğer, internetten para kazanmayı öğrenme konusunda istekliyseniz başlayalım!

 

#1 Freelance Hizmet Satışı Yapmak

 

Bir şirkette çalışmana gerek kalmadan, evinizden çalışarak para kazanmanıza imkan sağlayan etkili bir iş modelidir. Grafik tasarımından internet reklamcılığına, blog editörlüğünden yabancı dil tercümanlığına, video prodüksiyondan seslendirme ve müzik işlerine, yazılım geliştirmeden sanal asistanlığa kadar 10’larca farklı kategoride hizmet vermeniz mümkündür.

Ofiste yapmanız gereken birçok işi bu şekilde evinizden yürütebilir ve internet üzerinden iş siparişi aldığınız kendi işinizi kurabilirsiniz. Hangi kategorilerde hizmet verebileceğinizi daha detaylı öğrenmek için aşağıdaki sitelere göz atmanızı tavsiye ederim.

Tüm bunların dışında incelemenizi istediğim önemli bir site daha var. Bu sitede temizlikten tadilat, nakliyattan tamir işlerine kadar birçok farklı iş kategorisinde ilanlar vermeniz mümkün. İncelemenizi istediğim sitenin ismi Armut. Fiziksel olarak verdiğiniz bir hizmeti satabileceğiniz müşteri kitlesini bu site üzerinden bulabilirsiniz. Böylece hızlı bir şekilde kendi işinizi kurma fırsatı bulmuş olursunuz.

 

#2 İnstagram’da Butik Açmak

 

Kadın, erkek. çocuk giyim ürünleri satmak için yapmanız gereken en akıllıca şey bir marka İnstagram hesabı açmaktır. Satmak istediğiniz ürünlerin görsellerini galeriye yükler ve insanlara sergilersiniz. Özellikle modanın son trend ürünlerini satmanız işleri kolaylaştıracaktır. Çünkü burada önemli olan insanların her yerde bulamadığı ürünleri satmaktır.

Mesela sıradan gömlek ve pantolonlar her türlü sitede bulunabilir, fakat tarz ürünleri belli başlı yerler satar. Siz de bu tür tarz ürünler satmaya özen gösterin. En azından belli bir ürün konseptiniz olsun. Aşağıdaki örnek İnstagram hesaplarını incelerseniz ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız!

Başarılı İnstagram Butiklerine Örnekler:

Bunun yanında parfüm ürünleri, bebek ürünleri, çocuk kıyafetleri, kadın iç çamaşırı gibi ürünlerin de satışını yapabilirsiniz. Aklınıza gelebilecek her türlü giyim ürününün satışı İnstagram üzerinden yapılabilir.

 

#3 E-Ticaret Sitesi Kurmak

 

Giyim ürünlerinden elektronik eşyalara, yapı market ürünlerinden mobilyalara, doğal taş ürünlerinden hediyelik eşyalara kadar her türlü ürünü e-ticaret yöntemiyle satmanız mümkündür. Bunun için tek yapmanız gereken bir online satış sitesi kurmaktır. Birazdan online satış sitenizi hangi yöntemlerle kurabileceğinizi anlatacağım.

Fakat öncesinde dikkat çekmek istediğim önemli bir nokta var. İnternet üzerinden ürün satışı yapmaya başlayacaksanız farklı kategorilerdeki ürünleri aynı site üzerinden satmaya çalışmayın. Bunu yapmak yerine kendinize bir kategori belirleyin ve sadece o kategorideki ürünleri sergileyin.

Böylece sitenize çok daha odaklı bir trafik gelmiş olacak. Çünkü markanız sattığınız ürün kategorisiyle beraber anılıyor olacak. Diğer büyük e-ticaret sitelerinde sizin kategorinizdeki ürünler satılıyor olsa bile onlara rekabet edebilir konuma geleceksiniz.

E-ticaret sitenizi kurmak için şunları kullanabilirsiniz:

 • Ticimax: Hazır e-ticaret scriptleri satan bir firmadır. E-ticaret paketlerinden birini satın alarak hızlı bir şekilde ürün listelemeye ve online satış yapmaya başlayabilirsiniz. İncelemek için tıklayın.
 • İdeasoft: Bu da e-ticaret çözümleri sunan popüler bir firmadır. Sunduğu paketleri inceleyerek kendi kararınızı kendiniz verebilirsiniz. İncelemek için tıklayın.
 • WordPress: En pratik şekilde web sitesi kurmanıza imkan tanıyan içerik yönetim sistemidir. WordPress dosyalarını hostinginize yükleyerek hızlı bir şekilde online satış sitenizi kurabilirsiniz. Güzel bir e-ticaret teması yükleyerek ve Woocommerce eklentisini kullanarak 30 dakika içerisinde kendi e-ticaret sitenizi kurabilirsiniz. WordPress web sitesinin nasıl kurulduğunu BURADAN detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

 

#4 E-Kitap Yazmak

 

Günümüzde kitaplar da online platforma taşınmış durumda… İnsanlar 5 dakika içerisinde siparişini verip, ödemeyi yapıp kitabını okumaya başlayabiliyor. Burada dikkat etmeniz gereken nokta kendi kitabınızı yazıp satmak. Know-How ismini verdiğimiz türde kitaplar yazmanız gerekiyor. Bu ne anlama geliyor?

Bir konudaki bilgi birikiminizi sunarak insanların yaşadığı sorunu çözmesine yardımcı olacaksınız. Kısacası bilgi birikiminizi, çözüm önerilerinizi, tecrübelerinizi bir e-kitap halinde satacaksınız.

Moda, Yabancı Dil Öğrenme, İnstagramdan Satış, Depresyona Çözüm, Kadın – Erkek İlişkileri, Moda – Güzellik gibi aklınıza gelebilecek her türlü kategoride bir e-kitap hazırlayabilirsiniz.

Bu ürünün satışını yapabilmek için bir satış sayfasına ve ödeme altyapısına ihtiyacınız olacak. Bu online satış sitesini de yine WordPress altyapısıyla kurabilirsiniz.

Örnek E-Kitaplar:

Bu tür bir e-kitap hazırlayarak ürününüzü online platformlarda satmaya başlayabilirsiniz.

 

#5 Videolu Eğitim Hazırlamak

 

Sahip olduğunuz bilgi birikimini ve tecrübeyi satmanın, internet üzerinden para kazanmanın en kolay yolu olduğuna inanıyorum. Ve bir konu hakkındaki bilgi birikiminizi bir online ürüne dönüştürmenin en iyi yolu videolu eğitim hazırlamak… Videolu eğitim hazırlamak size ilk etapta korkutucu gelebilir.

Bir online eğitimin nasıl hazırlandığını bilmediğiniz için size “Bir videolu ürün hazırlamak çok zormuş!” Gibi geliyor. Halbuki durum hiç de böyle değil. E-ticaret sektörüne girmenin en kolay yollarından birisi bilgi birikiminizi bir videolu eğitime dönüştürüp bu ürünün satışını yapmaktır.

Bir videolu eğitim hazırlamak için şunlara ihtiyacınız var:

 • Güzel bir Powerpoint Slayt Şablonu
 • Ekran Kaydetme Programı (OBS Studio)
 • Mikrofon
 • Kamera (Gerekliyse)

Aslında bir videolu eğitim hazırlamak bu kadar basit… Peki hangi konularda bir eğitim hazırlayabilirsiniz?

Eğitim Hazırlanabilecek Örnek Konular:

 • Kişisel Gelişim (Liderlik, Başarı, İş Mülakatı gibi…)
 • Yabancı Dil (İngilizce, Almanca, Rusça gibi…)
 • Fitness (Bodybuilding, Evde Kilo Verme, Crossfit gibi…)
 • Bilgisayar & Yazılım (Web Yazılım, Mobil Uygulama, Oyun Geliştirme gibi…)
 • Hobi (Güzellik ve Makyaj, Seyahat, Evcil Hayvan Eğitimi gibi…)

Hazırlayacağınız bu ürünü, dünyanın en popüler online eğitim platformu olan Udemy üzerinden satabilirsiniz. Ürünü ürettikten sonra satışa çıkarmanız sadece 20-30 dakika kadar sürer. Videoları Udemy sitesine yüklersiniz, kurs açıklamasını ve içeriğini yazarsınız. Ve hızlı bir şekilde Udemy ödeme altyapısını kullanarak satış yapmaya başlarsınız.

 

#6 Adsense, Admob ve Youtube

 

Adsense kazanç modeli nedir?

Adsense, blog siteleri olan kişilerin sitelerinde reklam yayınlayarak para kazanmasına imkan sağlayan bir Google hizmetidir. Diyelim ki kişisel gelişim konusunda bir web siteniz var. Google Adsense ortaklığına başvurur, blogunuzda Google reklamlarını yayınlamak istediğinizi belirtirsiniz.

İş ortaklığınız onaylandıktan sonra Google Adsense’in size verdiği kodu blogunuza yerleştirir, blogunuzun konusuyla ilgili reklamlar yayınlamaya başlarsınız.

Bunun karşılığında da Google size, reklamlardan elde edilen gösterim ve tıklama oranlarına göre belirli bir miktar ödeme yapar.

Youtube’tan nasıl para kazanılır?

Youtube platformunda da benzer bir kazanç sistemi işlemektedir. Google video içerik üreticilerinin iş ortaklığı programına kaydolarak kazanç elde etmesine imkan sağlar. Videoların içinde Youtube reklamı veren kişilerin reklamları yayınlanır ve içerik üreticisi izlenme, tıklanma başına belli bir miktar ücret alır. Bu kazançlar da yine Adsense hesabı üzerinden ödenmektedir.

Admob kazanç modeli nedir?

Admob, mobil uygulama ve oyun geliştiricilerinin para kazanmasına imkan sağlayan etkili bir kazanç modelidir. Kendi uygulama ve oyunlarınızın içinde Google’a reklam veren kişilerin reklamlarını yayınlayarak gösterim, tıklama ve uygulama içi satın alma eylemleri karşılığında kazanç elde edersiniz.

Eğer mobil uygulama ve oyun geliştirme konusunda hevesliyseniz Admob sizin için iyi bir kazanç kapısı olacaktır.

 

#7 Amazon FBA (Fulfillment)

 

Dünyanın en büyük e-ticaret sitesi olan Amazon’un sunduğu depolama, paketleme ve kargo hizmetidir. Dünyanın dört bir yanındaki ürün tedarikçileri ürünlerini Amazon’un deposuna gönderir. Ve bu ürün sahibinin ürünleri Amazon’un sitesindeki Prime kategorisinde listelenmeye başlar. Prime, Amazon kullanıcılarının verdikleri siparişlerin 1-2 gün içinde süper hızlı bir şekilde ellerine geçmesini sağlayan bir üyelik paketidir.

Amazon’da alışveriş yapan kullanıcılar için Prime özelliği oldukça önemlidir. Şu unutulmamalıdır ki, teslimat süresinin kısalması müşteri memnuniyetini arttırır. Dolayısıyla kullanıcılar genellikle Prime olarak listelenen ürünleri tercih eder.

Bu şekilde ürünlerimizi Amazon deposuna göndeririz ve Amazon’a depo, paket ve kargo işlemleri için belli bir miktar komisyon öderiz. Amazon da bizim ürünlerimizin satın alınma aşamasından kullanıcının eline ulaştırılma aşamasına kadarki süreci tıpkı kendi ürünüymüş gibi yönetir. Ve bizden de komisyon alır.

Fakat biz bu şekilde, dünyanın herhangi bir yerinde ürettiğimiz veya tedarik ettiğimiz ürünleri Amerika, Kanada, Almanya gibi büyük pazarlarda online ortamda satma fırsatı yakalamış oluruz.

 

#8 Amazon Dropshipping Yapmak

 

Dropshipping nedir?

Kıyafet, parfüm, mobilya, elektronik, beyaz eşya gibi aklınıza gelebilecek her türlü ürünün tedarik süreciyle uğraşmadan satışını yaptığınız bir kazanç modelidir. Dropshipping sistemi şu şekilde işler:

Siz elinizde bulunmayan bir ürünü müşteriye satarsınız. Müşteri ürün için ödemeyi size yapar. Siz de bu müşteri adına ürünü tedarik eden kişiden bir sipariş oluşturursunuz. Sanki siz müşteriymişsiniz gibi… Ve müşterinin adres bilgisini girerek tedarikçinin ürünü müşteriye ulaştırmasını sağlarsınız.

Diyelim ki tedarikçi ürünü 49 TL’ye satıyor. Fakat siz bu ürünü 69 TL’den satışa koyacaksınız. Ve bu şekilde aradaki 20 TL’lik fiyat farkını cebinize kar olarak alacaksınız. Burada akla ilk gelen soru şu oluyor:

Müşteri daha uygun fiyata başka yerden satın alabilecekken neden bizden alsın?

Çünkü biz hazırlayacağımız reklam kampanyalarıyla müşterinin ilk bize ulaşmasını sağlayacağız. Dolayısıyla bizim sitemizde satılan ürünle etkileşime girerek ürünü bizim sitemizden satın alacak. Günlük hayattan düşünürseniz, siz bir markete girdiğinizde bir ürüne 7 TL ödüyorsunuz. Fakat o ürün başka bir ilçedeki markette 5 TL’ye satılıyor.

İyi de sizin hem bu ürünün başka bir markette 5 TL’ye satıldığını bilme imkanınız olmuyor. Hem de işinizi hızlı bir şekilde halletmek için ilk girdiğiniz yerde parayı ödeyip ürünü alıyorsunuz. İnternetten yapılan alışverişler için de durum aynı… Dropshipping modeli bu nedenle para kazandırıyor.

Amazon’da dropshipping nasıl yapılır?

Amazon’da Dropshipping konusuna gelirsek, bu kazanç modeli genellikle Amazon’un Amerika, Kanada ve Meksika pazarlarında uygulanıyor. Diyelim ki bir ürün sahibi bir buzdolabını Amazon Amerika sitesinde 120 dolara satıyor. Siz bu ürünün ilanını Amazon Kanada veya Amazon Meksika sitesinde yayınlayarak 150 dolara satabiliyorsunuz.

Aradaki 30 dolar, kargo gibi maliyetler düştükten sonra cebinize kar olarak kalıyor. Dropshipping için neden Amazon’un tercih edildiğine gelirsek, Amazon aylık 1.5 milyar ziyaretçiye sahip devasa bir e-ticaret sitesidir. Akan bu ziyaretçi trafiğinden siz de kendinize müşteri yakalayabilirsiniz. Fakat Amazon’da dropshipping yapmak oldukça zordur. Çünkü Amazon dropshipping modelini pek sevmez ve en ufak hatanızda hesabınızı Suspend eder. Yani bu iş göründüğü kadar kolay değildir.

 

#9 Shopify Dropshipping Yapmak

 

Shopify, dropshipping kazanç modelini uygulamak için en çok kullanılan e-ticaret çözümlerinin başında gelmektedir. Shopify, bize hızlı bir şekilde bir e-ticaret sitesi kurma ve satacağımız ürünleri sitemizde listeleme fırsatı sunar. Bütün bu süreci çok basit bir hale getirir. Shopify’da ürünleri listeler, sitenize ziyaretçi çekerek ürünü satarsınız. Diyelim ki 20 dolara sattınız. Bu ürünü, Aliexpress gibi Çin’de ürünlerin ucuza satıldığı bir siteden 9 dolara müşteri adına sipariş verirsiniz.

Ve ürünü Çin’den Amerika’ya kargolarsınız. Bu şekilde ürün tedarik etmenize gerek kalmadan satış yapma fırsatına sahip olursunuz. Bu kazanç modelini uygulamak da oldukça zordur. Çünkü karşınıza fatura kesme, müşterinin günlerce süren kargo zamanını beklemek istememesi gibi sorunlar sizi beklemektedir.

Shopify’ın sunduğu e-ticaret çözümlerini buradan inceleyebilirsiniz.

 

#10 Affiliate Marketing Yapmak

 

Bizzat benim en çok sevdiğim ve en iyi sonuçları aldığım kazanç modeli Affiliate Marketing’tir. Bu kazanç modelini dropshipping konusunda popüler olan Amazon bile sunmaktadır. Zaten affiliate marketing Amazon sayesinde popüler olmuş bir internetten para kazanma yöntemidir. Ve dropshippingin aksine Amazon tarafından çok sevilen bir kazanç modelidir.

Affiliate marketing nedir?

Hem fiziksel ürünler (cep telefonu, televizyon, parfüm, kıyafet gibi…) hem de dijital ürünler (e-kitap, videolu eğitim, yazılım gibi…) için ürün sahibi olmanıza gerek kalmadan bu ürünlerin satışını yaptığınız etkili bir kazanç modelidir. Amacınız ürün sahiplerinin ürünlerinin satış sitelerine müşteri yönlendirmek ve ürünlerin satılmasına aracı olmaktır.

Aracı olduğuz satış başına ürün sahibi size komisyon öder. Ve bu komisyonlar fiziksel ürünlerde %8-20, dijital ürünlerde ise %50-75 oranındadır.

Affiliate marketing aslında bir reklamcılık modelidir. Ürünleri tedarik etmekle uğraşmadan sadece reklamcılık yapıp ürünü tanıtarak para kazanma imkanı bulursunuz. Kısacası bu kazanç modeli üzerinden para kazanmak diğerlerine nazaran daha kolaydır.

Affiliate marketing yaparak, dünya üzerinde satılan her türlü ürünü şu andan itibaren maliyetsiz bir şekilde satmaya başlayabilirsiniz. Ürün tedarik etmenize, kargo ve müşteriyle iletişim gibi süreçlerle uğraşmanıza gerek kalmaz. Tek derdiniz ürünlerin satış sitelerine müşteri yönlendirmek olur.

İnternetten para kazanma yöntemleri konusunda söyleyeceklerimiz şimdilik bu kadar! Umarım saymış olduğumuz bu 10 etkili internetten para kazanma yöntemini sevmişsinizdir. Eğer beğendiyseniz aşağıdaki paylaşım butonlarını kullanarak bu yazıyı sevdiklerinizle de paylaşabilirsiniz. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere…

 

4 Bölümlük Ücretsiz Video Serisi

 
Affiliate marketing (satış ortaklığı) online kazanç modeli hakkında çok önemli bilgiler verdiğim, 4 bölümden oluşan özel bir ücretsiz video serisi hazırladım.

Bu özel video serisine kaydolduğunda, affiliate marketing kazanç modelini uygulamaya başlamak için ihtiyacın olan en özel bilgileri öğrenmiş olacaksın.

Kendi online işini kurmaya başlamak için atman gereken ilk adım bu videoları izlemek…

>>> Ücretsiz Video Serisine Hemen Kaydol!

Yazıyla İlgili Düşüncelerini Paylaş!