Satış Ortaklığı Yaparak İnternetten Her Ay 1000’lerce TL Para Kazanmanın Sırları

 

Satış ortaklığı kazanç modelinin ne olduğunu kısaca özetleyecek olursak;

Ürün sahibi olmamıza gerek kalmadan başkalarının ürünlerinin tanıtımını yaptığımız ve bulduğumuz müşterilere bu ürünlerin satışını yaptığımız kazanç modeline SATIŞ ORTAKLIĞI denir.

Ürün, ödeme altyapısı, müşteriyle iletişim, ürün teslimatı, iade süreci gibi aklınıza gelebilecek her türlü sorumluluk ürün sahibine aittir. Satış ortağı olarak bizim tek görevimiz, bu ürünleri satın alacak müşterileri bulmak ve bu müşterileri ürünlerin satış sayfalarına yönlendirmektir.

Satış ortaklığı sistemi kişiye özel verilen linkler üzerinden işler. Sisteme kaydolarak seçmiş olduğumuz ürünle ilgili bir satış ortaklığı linki talep ederiz. Daha sonra bu satış ortaklığı linkini çeşitli reklam kanallarında kullanarak çektiğimiz trafiği ürünün satış sitesine yönlendiririz.

Bizim satış ortaklığı linkimiz üzerinden ürünün satış sitesine giden müşteri ürünü satın aldığı anda sistem bu müşterinin bizden geldiğini anlar. Ve bize komisyon verir… Bu komisyon oranları dijital ürünlerde ortalama %50 oranında olup %75’e kadar yükselmektedir.

Fiziksel ürünlerde ise %8-15 oranında bir komisyon oranı mevcuttur. Örneğin, dünyanın en büyük e-ticaret sitesi olan Amazon sitesinde satış ortaklığı yapar ve fiziksel ürünler satacak olursanız alacağınız komisyon oranları bu seviyede olacaktır.

 

Satış Ortaklığından Her Ay Düzenli Para Kazanmanızı Sağlayacak 5 Süper Taktik

 

1. TAKTİK: Ürün Tanıtım Blogları Kurun!

 

Bir ürüne satış ortaklığı yaparak, bu ürünün satışından güzel paralar kazanmak istiyorsanız uygulamanız gereken strateji ürün tanıtım blogları kurmaktır. Yıllardır bu konuda yaptığımız çalışmalar ve testler gösterdi ki, en iyi kazançları ürün tanıtım blogları getiriyor.

Bu şekilde bir blog altyapısı kurarak blogun içine ürünle ilgili tanıtım yazıları ekliyorsunuz… Eklediğiniz ürün tanıtım yazılarına zamanla Google arama motoru üzerinden ziyaretçi akışı olmaya başlıyor. (Buna SEO ismini veriyoruz…)

Ürünün konusuyla ilgili hazırlamış olduğunuz yazılara insanlar geldikçe ve yazılarınızı okudukça ürün hakkında bilgiler alıp sizin satış ortaklığı linkiniz üzerinden ürünün satış sayfasına yönleniyorlar.

Sonrasında ödeme sayfasına gidip ürünü satın aldıkları anda sistem bu müşterinin sizden geldiğini anlayıp komisyonu sizin hesabınıza yazıyor. Ürün tanıtım blogları kurarak satış ortaklığı yapmak istiyorsanız, sistem tam olarak bu şekilde işliyor.

 

2. TAKTİK: Ürün Tanıtım Bloglarınıza Odaklı Trafik Çekin!

 

Blogunuzda paylaşacağınız içerikler ürünün konusuyla doğrudan ilişkili olmalıdır. Bizim amacımız, bloga ürünle ilgilenme potansiyeli olan kişileri çekmek… Rastgele, alakasız konulardan gelen kişileri çekmek değil!

Burada ne demek istiyorum?

Diyelim ki “KİLO VERME” konusunda videolu bir eğitime satış ortaklığı yapıyoruz. Ve amacımız kilo verme konusunda bir ürün tanıtım blogu kurarak Google üzerinden trafik çekmek ve bu kişilere ürünü satmak.

Bu amacımıza ulaşabilmek için çeşitli anahtar kelimeler belirlememiz ve bu anahtar kelimeleri kullanarak blog içeriklerini hazırlamamız gerekir. Çünkü Google arama motoru anahtar kelimeler üzerinden işlemektedir.

Kilo verme konusunda araştırma yapan bir kullanıcı muhtemelen Google’a şu anahtar kelimeleri yazacaktır:

 • kilo verme
 • diyet listesi
 • zayıflama yöntemleri
 • zayıflama yolları
 • zayıflama
 • diyet
 • zayıflamak için
 • hızlı kilo verme
 • zayıflamak istiyorum
 • hızlı zayıflama
 • zayıflamak
 • kilo vermek istiyorum
 • hızlı kilo vermenin yolları

Bu anahtar kelimeleri nasıl tespit ediyorum? Biraz da bu konudan bahsedeyim… Google üzerinde yapılan anahtar kelime aramalarını tespit eden bazı yazılımlar var:

Bu yazılımları kullanarak hangi anahtar kelimenin ayda kaç kere arandığını görebiliyoruz.

Aşağıda kilo verme konusunda kullanılan bazı anahtar kelimeleri ve bu anahtar kelimelerin aylık aranma hacimlerini görüyorsunuz. Bu verileri KWFinder aracından aldım.

Bu şekilde anahtar kelime araştırması yaparak blog içeriklerinizde hangi anahtar kelimeleri kullanabileceğinizi tespit edebilirsiniz. Anahtar kelimeleri kullanarak içeriklerinizi ürettiğiniz zaman Google üzerinden tam olarak hedeflediğiniz müşteri kitlesini blogunuza çekmeye başlayacaksınız.

Odaklı trafik ismini verdiğimiz şey tam olarak bu…

 

3. TAKTİK: Blogunuzu Adwords Reklamları İle Destekleyin!

 

Blogunuza içerik girmeye başladıktan sonra sitenize hemen trafik akmaya başlamayacak! İçeriklerinizin Google tarafından indekslenmesi için belli bir zamana ihtiyaç var. Bu zaman diliminde organik trafik çekmek mümkün olmadığı için Adwords reklamlarıyla hızlı bir trafik akışı sağlayabilirsiniz.

Adwords reklamları nedir?

Google arama motorunda bir konu hakkında araştırma yaptığınızda karşınıza çıkan sonuçlar arasında bazıları reklamdır. Ve bu reklam organik arama sonuçlarının üstünde çıkar.

Siz de bu şekilde satışını yaptığınız ürünün konusuyla ilgili anahtar kelimeleri belirleyerek bu anahtar kelimelerle ilgili arama sonuçlarında sitenizi 1. sırada çıkarabilirsiniz.

Adwords reklamı verdiğinizde tıklama başı maliyetleri, toplam harcamanızı ve tüm bu reklamların sonucunda ne kadar komisyon kazandığınızı hesaplayarak kampanyalarınızı en verimli şekilde yönetebilirsiniz.

Buradan blogunuz için Adwords reklamı verebilirsiniz…

Adwords stratejisinde karşınıza şöyle bir sorun çıkabilir:

Bir Adwords reklamı verirken doğrudan satış ortaklığı linki kullanırsanız reklamınız muhtemelen onaylanmayacaktır. Fakat bir ürün tanıtım blogunuz olduğunda bu blogta satış ortaklığı linkleri olsa bile çok göze batmadığınız sürece reklamınız onaylanacaktır.

Adwords’ün politikası satış ortaklığı linklerine doğrudan izin vermemektedir. Satış ortaklığı yaparken Adwords kampanyalarınızı dikkatli oluşturun. Aksi takdirde reklam hesabınız Google tarafından kapatılabilir. 🙂

Adwords reklamı verirken tıklama başı ne kadar ücret ödeyeceğinizi öğrenmek için yine KWFinder aracının istatistiklerinden faydalanabilirsiniz. Aşağıdaki “CPC” alanında yazan rakamlar tıklama başı maliyeti göstermektedir. Bu aracı kullanarak maliyet hesaplamalarınızı da yapabilrsiniz.

 

4. TAKTİK: Sosyal Medyanın Gücünü Kullanın!

 

Satış ortaklığı yaptığınız ürünün konusuyla ilgili Facebook ve İnstagram sayfaları oluşturarak bu sayfalarda her gün düzenli olarak paylaşım yapabilirsiniz. Bunu yaptığınız zaman blogun yanında sosyal medya üzerinden de organik trafik çekmiş olursunuz.

Organik trafik çekmenin yanında ücretli Facebook ve İnstagram reklamlarından da faydalanabilirsiniz. Satış ortaklığı yaptığını ürünle ilgili bir tanıtım sayfası hazırlayarak bu sayfaya İnstagram reklamı ile ücretli trafik çekebilirsiniz.

Bu konuyu detaylı olarak öğrenmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz:

 

 

Bunun yanında blogunuzda paylaştığınız her içeriği sosyal medya hesaplarınızda paylaşırsanız, hem blogunuza doğal yollardan backlink almış hem de blogunuza ekstra ziyaretçi akışı olmasını sağlamış olacaksınız.

 

5. TAKTİK: Youtube Üzerinden Organik Trafik Çekin!

 

Satış ortaklığı yaparak her ay düzenli kazanç elde etmek istiyorsanız ücretli trafikten ziyade organik trafiğe odaklanmanız gereklidir. Şimdiye kadar yaptığımız tüm çalışmalar defalarca aynı şeyi kanıtladı.

Peki organik trafik çekmek sadece blog içerikleri ve sosyal medya üzerinden mi olur?

Hayır, Youtube da organik trafik çekmek için harika bir platformdur… Satış ortaklığı yaptığınız ürünlerle ilgili Youtube videoları hazırlayabilir ve video içerikleriniz sayesinde daha fazla organik trafik çekmeyi başarabilirsiniz.

Blogunuzu bir Youtube kanalı ile desteklerseniz başarıya ulaşma ihtimaliniz artacaktır. Ve blogunuz devamlı olarak organik backlink kazanacağı için Google arama sonuçlarında daha hızlı yükselecektir.

Video içeriklerin gücü her geçen gün daha da artmaktadır… Videonun gücünden mutlaka faydalanın!

Ürünle ilgili tanıtım içerikleri hazırlayıp bu içerikleri güzel bir PowerPoint şablonu içinde kullanabilirsiniz. Bu şekilde bir PowerPoint sunumu hazırlayın ve bu sunum sırasında ekran kaydı alarak bunu bir videoya dönüştürün.

Eğer vermiş olduğum bu bilgileri beğendiyseniz sevdiklerinizle de paylaşmak için aşağıdaki paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Bunun yanında satış ortaklığından para kazanmak için etkili bir kurs arıyorsanız Odaklı Trafik E-Kursu’na kaydınızı yapabilirsiniz.

Buraya tıklayarak kursu inceleyin!

 

4 Bölümlük Ücretsiz Video Serisi

Affiliate marketing (satış ortaklığı) online kazanç modeli hakkında çok önemli bilgiler verdiğim, 4 bölümden oluşan özel bir ücretsiz video serisi hazırladım.

Bu özel video serisine kaydolduğunda, affiliate marketing kazanç modelini uygulamaya başlamak için ihtiyacın olan en özel bilgileri öğrenmiş olacaksın.

Kendi online işini kurmaya başlamak için atman gereken ilk adım bu videoları izlemek…

>>> Ücretsiz Video Serisine Hemen Kaydol!